Show

Polish Corner

Rekolekcje Adwentowe 10-13 grudnia 2017

 

W II-gą niedzielę Adwentu, 10-ego grudnia, rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe. Naszym rekolekcjonistą będzie O. Łukasz Kleczka, salwatorianin.  Nauki rekolekcyjne będą w niedzielę na Mszy Św. o godz. 12:00 i od poniedziałku, 11 grudnia do środy, 13 grudnia, w czasie Mszy Świętych o godz. 7:00 wieczorem.

Ks. Łukasz Kleczka SDS (salwatorianin), pochodzi ze Śląska, z Goczałkowic-Zdroju. W roku 1992 wstąpił do zgromadzenia zakonnego salwatorianów. Po ukończeniu Seminarium w Bagnie, przyjął w 1999 roku święcenia kapłańskie. Po święceniach został skierowany do Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie, gdzie pełnił posługę rekolekcjonisty i kierownika duchowego. Pracował też w duszpasterstwie przy kościele Boskiego Zbawiciela w Krakowie. Od 2002 roku przebywał w Rzymie, w Domu Generalnym Salwatorianów. Ukończył studia specjalistyczne z teologii dogmatycznej na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim oraz studia podyplomowe z zakresu antropologii, psychologii i pedagogiki chrześcijańskiej w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej „Ignatianum” w Krakowie. W czasie pobytu we Włoszech posługiwał w wielu tamtejszych parafiach. Jego pasją jest głoszenie Słowa Bożego, stąd od święceń kapłańskich głosi liczne rekolekcje. W roku 2010 powrócił do Polski. Po dwóch miesiącach posługi w Sanktuarium Matki Bożej fatimskiej w Trzebini, został skierowany do Obornik Śl., koło Wrocławia, gdzie pomagając w duszpasterstwie parafialnym, pełnił funkcję katechety w szkole, wykładowcy w WSD Salwatorianów oraz przełożonego wspólnoty zakonnej. Od lipca 2011 przebywa w USA, Merrillville, Indiana, gdzie pełni posługę przełożonego wspólnoty zakonnej oraz kustosza Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej.

 

 

Jezu, Ty się nami zajmij!

 

Nasze ostatnie spotkanie rekolekcyjne, 13 grudnia, o godz. 7:00 wieczorem, będzie także naszym kolejnym nabożeństwem za rodziny – „Jezu, Ty się nami zajmij!”

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie, aby w sposób szczególny polecić Panu Bogu to czego nie potrafimy zrozumieć, z czym nie umiemy sobie poradzić i przede wszystkim naszych bliskich, którzy odeszli daleko od Boga. Chcemy, aby to był czas polecania się Bogu i zawierzeniu Mu naszego życia.

Zaprośmy naszych bliskich, znajomych, sąsiadów… Zapraszamy bardzo gorąco!